Monday, 16 December 2013

Haydi anne adayları sizi de Baby Shower'a hazırlayalım !!!

Haydi anne adayları sizi de Baby Shower'a hazırlayalım !!!

Ali Kerem'in Baby Shower Partisi

Baby shower denilince bizim kültürümüzde pek de alışık olmadığımızdan olsa gerek önce bir tuhaf karşılanıyor nedense... Ben de kendimden iyi biliyorum :)

İlk kez duyanlar için bebeğin ilk banyosu mu? Bebek oldu mu? gibi sorularla bile karşılaştım. Fakat bilenlerin de tüm detaylarıyla konuya hakim olmaları beni ayrıca oldukça şaşırtmıştı.

Nereden çıktı Baby Shower derseniz de; şöyle kısaca bir özetlemek isterim sizlere;

Çok eskilere dayanan ve bir gelenek haline ABD'de de gelmiş olan bu kutlama çeşitli ülkelerde de yeni yeni kutlanmaya başlanmış ve doğum yapacak olan anne adayına moral vermek ve hediyelerle günü anlamlı hale getirmek için bir seremoniye dönüştürülmüştür. Genelde anne adayı yakın arkadaşları, akrabaları ile bayanların bir arada olduğu çay partisi şeklinde kutlanan ve çeşitli etkinliklerle de eğlenceye dönüştürülen bu kutlama doğum öncesi tüm anne adaylarının yaşaması gereken ve fotoğraflanan karelerle de unutulmaz bir hatıraya dönüştürülmesi gereken bir kutlama olmuştur.

Gelelim benim baby shower'ım nasıl oldu ya.... :)
13 Ekim 2012

Bir kaç hafta öncesinde alış-verişlerimi tamamlamış ve tüm yapacaklarımı kafamda tasarlamıştım. Sağolsun arkadaşlarımda bana yardımcı olmuşlardı. Ancak tüm etkinlik materyalleri, hediyeler, stickerlar vs. hepsi kendi tasarımım ve ürünümdü. Çok zevkle, istekle ve de büyük bir arzuyla hazırlamıştım hepsini.

Bakın neler var :)
Masa Süsleri


Duvar SüsleriAnı Kartları

"Annem ve babam için illaki söylemek istediklerin vardır.

Bu kart senin için. Yazdıklarını büyüyünce ben de okuyacağım UNUTMA !!! :)"


Şiir yada güzel yazı kartları

"Bebeğin adı ve soyadından oluşan bir dizi şiir yada yazmak istedikleriniz için...."Davetiye ve Afiş Hazırlama
Cupcakeler
Cupcake Süsleme

"35 haftadır içerdeyim. 5 Haftam kaldı. Bekleyin GELİYORUMMM!!!" temalı süslemeler
Pinyata Hazırlama
Sürpriz Hediyeler
ve en unutulmaz çerçeveler....

*** Tüm fotoğraf ve görsellerin kullanım ve telif hakkı Şuh-i Fidan adına tescillendirilmiştir.Hepsinin tasarımı/dizaynı ve baskısı tarafımca yapılmıştır.Sabahtan başlanan hazırlıklar öğleni bulmuş ve artık misafirlerin gelmesi için bir bekleyiş başlamıştı. Tez canlılıkla o oldu mu bu oldu mu diye koştururken bir yandan da çalan telefonlara cevap verip herkese aynı cümleleri kurup ev adresini anlatmaya çalışıyordum. Derken arkadaşlarım, tanıdıklarım ve beni kırmayıp günümü anlamlandırıp gelen tüm dostlarımla birlikte keyifli saatlerimiz başlamış ve gün nasıl geçmiş anlamamıştım. Hala hatırlarım o günümü karnım burnumda doğumuma neredeyse tam da 1 ay kala çok eğlenceli, mutlu ve anlamlı bir gün geçirmiştim. Ali Kerem'in isminden şiirlerimiz yazıldı, doğum hikayeleri ve doğum anları konuşuldu. Eeee bir de bu kadar bayan olursa olmazsa olmazlarımızdan dedikodularında keyfi bir başka oldu.... Yedik, içtik, eğlendik akşam oldu beyleri de bu işe kattık ve çok keyifli bir gün geçirmiştim.Şimdi sizler için neler yapabilirim derseniz?Bu bağlamda bir baby shower'da sizlere ne hizmetler sunuyoruz? Öncelikle kendi baby shower'ını yapmış biri olarak en kusursuz ve en güzel bir parti hazırlığı için şunlar olmazsa olmazlarımız....1.Davetiye2.Afiş3.Anı ve şiir Kartları- Oyun Kartları- Teşekkür Kartları4.Tüm Masa Düzeni (Masa örtüsü, bardak,tabak,kadeh,çatal,bıçak,peçete...)5.Şekerlemeler ve Şekerlerme Sepeti6.Cupcakeler ve cupcake standı7.Anı-Hatıra Çerçevesi (İçinde sevdiklerinizle birlikte yer alacağınız fotoğraf çekimleri için)8.Pinyata9.Hediyelikler (Sabun, masa üstü ataçlıkları, kalem, fular, notluklar,magnetler, kişiye özel tasarımlı hediyeler...)10. Duvar ve Masa Süsleri11. Balonlar12. Çiçekler13.Kapı Süslemeleri14.Magnetler (Tasarım ve Baskı Dahil)15.Fotoğraf Hizmeti16 .ve sizin ÖZEL İSTEKLERİNİZ !!!


İstediğiniz tasarımı ve aklınızdakileri söylüyorsunuz gerisini bize bırakıyorsunuz !!!
Tüm ürünlerimiz kişiye özel tasarımlarla oluşturulmaktadır ve her hakkı saklıdır.Size ulaşabilmem için lütfen blog ana sayfamdan bir mail atınız!!! yada suhi.fidan​@gmail.com adresinden veya Şuh-i Fidan facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sevgiler...

Unutmayın hayat her anıyla çekilmeye değer :)No comments:

Post a Comment