Thursday, 24 April 2014

Abimizi de Nişanladık !!! Size Layık Değil ama Bu Pasta ve Kurabiyelerde Ben'den :)

Bu işlere girdiğimden beri birileri için, mutlu anlarda yer almak için ve bir şeyler üreterek sunmanın ve sonrasında alınan duyumların verdiği haz ve mutluluk yüzünden içimdeki dürtülere her gün bir yenisini daha ekleyerek boyumdan büyük işlere kalkışıyorum.
Eskiden profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarına bakardım deliler gibi... Acaba fotoğraf çekerken neye daha çok dikkat etmeliyim, ışığı, diyaframı, enstantaneyi nasıl ayarlamalıyım bu fotoğraf hangi ışıkta ve ortamda nasıl bir kurguyla çekilmişe kadar inciğini cincik ederdim bir adım daha bilgili bu işe tutunmak için...
Şimdilerde ise sürekli butik pastacıları, pasta fotoğraflarını, konseptleri ve onların hayal gücüyle gerçekleştirdikleri pastaların fotoğraflarını bu delilikte inceliyorum.
İnceledikçe de bir delilik her şeyi yapabilecekmişim gibi geliyor :) Bu seferde eşimin abisinin Nişan Pastası ve Kurabiyeleri Konsepti ile karşınızdayım. Bakalım beğenecek misiniz? Şimdiden yorumlarınızı merakla bekliyorum. Ayrıca gene söylemeden geçemeyeceğim tüm fotoğraflar da benim eserimdir :)

İşte adım adım kurabiyeler

Bir gazla önce kurabiyelerden başladım. Hamurun yapılması, açılması, kalıplarla kesilmesi, fırında pişirilmesi ve ardından süslemeye geçilmesi...
 Ve şimdide adım adım Pasta

Pasta için önce pandispanyanın hazırlığını tamamladım, arkadan krema yapımı, sonra iç malzemeler, pandispanya ve kremanın birleşimi, pastanın krema ile sıvanması ve sonrasında da şeker hamuru ile birleşme ve süsleme ile adım adım bu seriyi takip ederek, bakın neler çıkardım ortaya :)

Bu arada bahsetmeden de geçemeyeceğim, iyi ki Tefal Masterchef Gourmet Red vardı. Bu işlerle uğraşmak istiyorsanız, biraz da profesyonelliğe giden yolda sadece pasta için değil aklınıza gelebilecek her şeyde ondan yardım alabilirsiniz. Buyurun buradan tık tıkkk !!!

Tabi tüm bu zevkle, can-i gönülden ve severek yapılmış olan güzel şeyler başka bir güzelliğe vesile olan araçlardı. Daha önemlisi abimizi Nişan'ladık. (19.04.2014)
Güzel bir birlikteliğe giden yolda bu halkalara geçen yürekler, bir ömür boyu mutlu, huzurlu, sağlıklı ve hep bir arada olur İnşallah...
Böyle güzel yüreklerin dışa vurmuş güzel yüzlerindeki gülümsemeler hiç eksik olmasın inşallah... Ancak şunu söylemek isterim, bir kaç cümle ile anlatılması yada tariflenmesi zor da olsa bir şeyler söylemeden geçemeyeceğim. Eşimin abisi olmayıp da Ragıp Abi'yi başka bir yerde tanımış olmasaydım da görüş açısı, hayata bakışı, genel olarak tavrı ve tutumu, olaylara karşı yaklaşımı, her konuda yardımcı oluşu, aldığınız bir karar yada izlediğiniz bir yolda ipi yalnız sırtlanmak istemediğiniz her anda yanınızda olacak birilerini ararsanız işte "O" hep var. Bazen bir arkadaş, bazen bir abi, bazen bir baba, bazen bir ... aklınıza gelebilecek her şey...  İstikrar, doğruluk, dürüstlük, emin duruş ve dobracılık... Tüm bu meziyetler onda var ve hatta dahası da... Ve gerçekten "İyi ki VAR!!!"

 Gelelim Burcu'muza... O da dünya harikası bir insan. Gerçekten tam birbirlerini bulmuşlar... Alınan her kararda arkadan destekçi, dik duruşlu, emin adımlarla ve her türlü engeli ortadan kaldırıp üstlenecek birisi ve her daim güler yüzlü, sıcacık bir insan... Yanımda hep olur musun? deseniz işte "O da hep VAR!!! VE İyi ki VAR!!!"

Benden şimdilik bu kadar... Her ikisini de tanıdığım için ve böyle bir abi ile onun eşi olacak olan Burcu'yu, adamın dibi sevgili eşim Emre aracılığıyla tanımaktan ve onların bir parçası olmaktan dolayı çok ama çok mutluyum ve de şanslıyım tabii ki :)

Sevgiler,
Şuh-i Fidan

4 comments:

 1. Allah mutluluklarını daim etsin :) Ayrıca ellerinize sağlık :)) Pasta harika görünüyor

  ReplyDelete
  Replies
  1. Şeyma Hanım çok teşekkür ederiz çok sağ olun. Sevgiler... :)

   Delete
 2. Fidancığım, mutlulukları daim olsun, ikisini de tebrik ederim.

  Ayrıca seni de tebrik etmek isterim, bu şekilde bir pastayı kaplamak hiç kolay değil. Ellerine sağlık!
  Ben de artık bu tarz bir mikser almalıyım :( Gözümü Kitchenaid'ten alabilirsem, diğerlerine şans vereceğim ama olmuyor olmuyor...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkür ederiz canım.
   Artık pasta konusunda yapa yapa deneye deneye yanıla yanıla bir doğru yol buldum sanırım. Ayrıca TEFAL'den de çok memnunum. Herkesin gözü kitchenaid'de ama maalesef şartlar ve durumlar şimdilik buna elverişli :) İnşallah dilediğini ve gönlünden geçeni en yakın zaman alıp, daha da güzel şeyler yapma fırsatı yakalarsın.
   Öpüyorum,
   Sevgiler.

   Delete