Thursday, 3 April 2014

Ben de MİMLENDİM !!!

 

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim benim İstanbul'da İzmir yadigarım olan arkadaşım Yeliz'im beni MİMLEMİŞ. Yani bu ne demek derseniz de tüm blog yazarları arasında hem blogların birbirini tanıma, arada böyle etkinliklerle ilişkileri pekiştirme hem de blog yazarı hakkında bazı bilinmeyenleri ortaya çıkarmak için yapılan bir tür etkinlik. Bana da haber etmiş tez zamanda yanıtla bir de bloğunun da ismini açıkla diye... :) Şimdi ben de elimden geldiğince tüm detaylarıyla yazmamı istediklerine cevaplar vermeye çalışacağım tabi bunu zevkle yapacağım :)

1.      En sevdiğin şarkı?


 

 

Kocama ilk evlilik yıl dönümümüzde bir sürpriz yapmak adına heveslenip bir şarkı beğenip bana söylemesini istemiştim. Bir stüdyo ile de anlaşmış ve bu şarkıyı söylemek için çekime gitmiştim. Şarkı ne derseniz? Confide in Me- Kylie Minogue. Ben bu şarkıyı söylemeyi beceremeyip İkimiz bir fidanın güller açan dalıyız’ı söylemiştim. Bu da aradan çıkıverdi ve en sevdiğim şarkı oldu :)

2.      En sevdiğin roman?

Piraye- Canan TAN. Ağlaya ağlaya içimin dışına çıktığı çok anlamlı, çok güzel bir romandı benim için. Nazım Hikmet hayranı bir roman kahramanı babanın kızına bu ismi vermesiyle başlar tüm hikaye…

 3.      En sevdiğin çizgi film karakteri?

Anlaşıldığı üzere ;) Winnie the Pooh


4. Çocukluğunuzdaki en sevdiğiniz oyuncağınız?

Barbie bebeklerim. Hele bir de onların ışıltılı ve güzel elbise ve saçlı olanları varsa….

5. Şimdiye kadar aldığınız en güzel hediye?

Allah’ın bana lütfu ve en güzel hediyesi OĞLUM !6. Odanda sana ait olan en sevdiğin nesne?

Fotoğraflarım (çektiğim kareler) ve aynalarım…

8. En sevdiğin hayvan?

At

9. Ailen dışında onsuz yapamam dediğin, en sevdiğin kişi?

Tüm gönül dostlarım J

10. Blogum Şuh-i Fidan’ın anlamı?

Aslında sevgili resim dostum ve arkadaşım Yücel Hanım Teyze’nin kızı olan Sertab Erener’in son albümü olan Şuh-i Sertab’dan esinlenerek ve eskilerin de deyimiyle Şuh gibi kadın yani neşeli ve serbest (kadın) anlamıyla da kendime yakıştırdığım kökeni Farsça olan Şuh-i ‘den geliyor Şuh-i Fidan J
Ben de bloğuna yeni üye olduğum ve açıkçası kendisi ve yaptıklarıyla yakından ilgi duyduğum Özge'nin Oltası 'nı MİMLİYORUM!!!. Belki beni duyar ve hakkında benim gibi merak edilenlerin cevabını verir +1 fazlası ile o da " bu sorulara ilave aslında ne işle uğraştığınız/mezuniyetiniz ve şuan ne ile meşgul olduğunuz?"

Sevgiler,
Şuh-i Fidan


3 comments:

 1. Merhaba, blogumu beğenmenize ve beni mimlemenize çok sevindim. Sorulara bir baktım da biraz düşünmem gerekecek, anında verilecek cevaplarım yok çünkü :) İlk fırsatta cevapları bulup blogda yazıcam. Bu vesileyle sizi tanıdığıma da çok sevindim. İlave soruya hemen cevap vereyim ama, Mimar Sinan İstatistik mezunuyum ve şu anda özel bir şirkette analist olarak çalışıyorum. Blog benim için bu sayılarla dolu ortamdan kaçış kapısı bir nevi :) Sevgiler...

  ReplyDelete
 2. Fidan'cım,
  Öncelikle güzel cevapların için çok teşekkürler :)
  Bloğunun isminin demek Sertab Erener'le ilgisi var, çok severim. Ne güzel :) Şarkı söylemek ne kadar iddialı bir sürpriz :)) Diyecek bir şey bulamıyorum sana, süpersin...

  Winnie the Pooh tabii ki sormam hata, cupcakelerini hatırlamam yeterli :)

  Hep neşeli ve özgür kal o halde... Blog ismin gerçekten çok anlamlıymış. <3
  Yazını da çok keyifle okudum. Yeniden teşekkür ederim.
  Sevgiler...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yeliz'cim,

   Asıl ben çok teşekkür ederim. Çok güzel bir etkinlik bu :) Sağolsun Özge Hanım'da beni kırmadı ve o da bu diyaloğu sürdürecek.

   Bu arada bulabilsem şarkıyı söylediğim videoyu da ekleyeceğim buraya :) Evi taşıdık ne nerde belli değil. Çok komik ve eğlenceli oldu... Emre günlerce defalarca dinledi ve dinletti sağolsun o yüzden yeterince rezil olduğum için artık ben de pek takmıyorum. Bulur bulmaz buraya da yükleyeceğim. :)

   Yücel Teyze, Sevgili Sertab Erener'in annesi, benim resim kursundan yağlıboya resim arkadaşım. Yıllardır görüşüyoruz ara ara ve çok severim kendisini de... Bu vesileyle de bana blog ismimde oldukça yardımcı oldu ve ilham verdiler :)

   Ben de çok öpüyorum seni...

   Sevgiler,
   Fidan

   Delete