Friday, 23 May 2014

7'den 70'e Bloggerlarla Buluşma Etkinliği'ndeydik !!!! (Sonunda gönlüme göre yazabildim :) )

Ne zamandır yazacağım yazacağım bir türlü nasıl toparlayım nasıl daha güzel anlatayım diye diye bugüne kadar bekledim. Şimdi de dilimin döndüğünce bu güzel etkinliği sizlere anlatmaya çalışayım.

Sevgili arkadaşım ve öncesinde sosyal medya üzerinden tanıdığım ve takibe aldığım Özgenin Oltası sevgili Özge sayesinde onun instagram paylaşımı neticesinde bu etkinlikten haberdar oldum. Bu vesileyle de kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Yediden Yetmişe Blog Yazarları Buluşması 1
Hemen haberi alır almaz belirtilen adrese mail attım ve umarım o 80 kişi arasına girebilirim diye düşündüm. Ertesi gün sevindirici haber geldi, bekliyoruz sizi de diye ve sonrasında Sevil Şahin Hanım arayarak katılımımı teyit etti ve beklenen gün benim için geldi.


Emre'ye oğlanı emanet ederek onları oyun grubuna gönderir göndermez ben de yola çıkarak Taxim Hill otele gittim. Çok sıcak bir karşılama ile karşılandım ve yaka kartımı alır almaz (50 numaramı da taktım göğsüme) rasgele ama sonrasında çok şanslı olduğumu düşündüğüm bir masaya oturdum. Zaten gerisi de geldi. Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi, seviyorum bu etkinlikleri, hep tanışmaya bir vesile hem bir dostluk kurma ve iyi ilişkiler ve sosyalleşme adına büyük adımlar bunlar gerçekten... O günden bana kalan çok güzel dostluklar, ablalıklar ve arkadaşlıklar edindim gerçekten de... Bloglarını takip ettiğim, kendilerini de merak ettiğim tüm dostlarla bu vesile ile de tanışmış oldum.
Bana bu katılımda vesile olan bu dostlardan biri sevgili Özge ile (bkz. Özgenin Oltası) ....

Bu etkinlikte neler oldu ve neydi bu etkinliğin konusu da derseniz;

Sevgili Sevil Şahin (bkz. BirDemlikSohbet) ve Hilal Dokuyucu (bkz. SağlıklıMutfak) 'nun önderliğinde tüm blogger arkadaşlarla, tanışma, kaynaşma bir arada olma beraber bir kahvaltı ve bir yudum çay-kahve eşliğinde sohbet etme ve çok güzel birbirinden de güzel hediyelerle de güne ait bir anı ile bir arada olma keyfini yaşadık. Bu bağlamda Hem Sevil Hanım' hem de Hilal Hanım'a tekrar tekrar bu güzel günü bizlere yaşattıkları için teşekkür ederiz. Bir dahakine de görüşürüz inşallah... Sizlerden güzel haberler ve yeni etkinliklerde bekliyoruz efendim :)


(Ben, Sevil Abla ve Hilal Abla ile etkinlik sonu)


Kimlerle mi tanıştım?

Mortencere Sevgili Serpil Abla (bkz. tık tıkkk mortencere)- Biraz Türk Mutfağı ve yemek kültürü diyorsanız onu takip etmelisiniz.

Pinarsdesserts Sevgili Pınar Abla (bkz. tık tıkkk pinarsdesserts)- En güzel tatlıları ben yapayım, en güzel tatlı tarfileri nerede diyorsanız A'dan Z'ye hepsi burada.

ArenandFamily Sevgili Funda Abla (bkz. tık tıkkk arenandfamily)- Tüm yemeklerden ve tatlılardan her türlü fikir edinebileceğiniz ve  yapılabilecek ama güzel sunumu olabilecek şeylerden haberim olsun derseniz de tam sizlere göre bir yemek bloğu :)

HamaratFüsun Sevgili Füsun Abla (bkz. tık tıkkk hamaratfüsun)- Çok eğlenceli ve bir o kadar da hamarat olan Füsun Abla'nın her tür yiyecekte fikrini almadan veya bir şeylere başlamadan önce bir fikir sahibi olmanız için ona danışmalısınız derim :) Tüm etkinliklerden, yapmak istediklerinizden bir şeyler duyabilirsiniz ondan :)

Lavantalimon  (bkz. tık tıkkk lavantalimon)- Mutfak hakkında her şey burada...

AklımdanGeçenlerMidemeDüşenler Sevgili Aslı (bkz. tık tıkkk aklımdangeçenlermidemedüşenler)- Yemek,alış-veriş kozmetik, hobi, aklınızdan geçebilecek midenize düşebilecek her şey işte tam da burada :)

ÖzgeninOltası Sevgili Özge (bkz. tık tıkkk özgeninoltası)- Özge'ye söylenecek zaten söz yok... Girip onun bloğunda yaşamalı ve keyifli zamanlar geçirmelisiniz...

GönülMedya Sevgili Gönül Hanım (bkz. tık tıkkk gönülmedya)- Ekonomi, Turizm, Yazılım, Gıda, Gastronomi, Gezi, Teknoloji, Kültür, Sanat ve Aksesuar ile ilgili her şeyi burada bulabilirsiniz.

BehiyeSönmez, Sevgili Behiye Hanım (bkz. tık tıkkk cakeinllife)- Fotoğraf, mutfak, hayat, aile ve bir kız annesi ile ilgili her şeyi onunla bir arada paylaşıp, ondan da çok şey öğrenebilirsiniz...

BirDemlikSohbet, Sevgili Sevil Abla (bkz. tık tıkkk birdemliksohbet)- Söylenecek söz yok. Usta ellerden öpülür, tatları denendikçe de usta saygıyla anılır :)

SağlıklıMutfak, Sevgili Hilal Abla (bkz. tık tıkkk sağlıklımutfak)- Aynı duygu ve düşüncelerim Hilal Abla içinde geçerli. Söylenecek söz yok, ne desem bir eksik kalacak gibi çünkü. Usta ellerden öpülür, tatları denendikçe de usta saygıyla anılır :)

Kimler mi vardı sponsorlar arasında?

Murat Bey Peynirleri, Mobil Perde, İnce Topuk, Aryıldız, Arbella Makarna, Asia Chai Art, Amavivo, Chef İstanbul Mutfak Okulu, Komili Zeytinyağı, Mehtap Tencereleri, Nesle, Pepsico Türkiye, Todent Doç. Dr. Tosun Tosun ve Yuva Maya... Hepsine ayrı ayrı teşekkürler, bizleri yalnız bırakmadıkları için....

Benim payıma bugünden ne düştü derseniz?

İşte bu güzel paket :) Artık bana beklerim, börek, poğaçaya... :):):)


3 mayıs 2014 günü gerçekleşen buluşmamızın fotoğraflarını #Blogerlarla7den70e hastag ile birçok yerden erişebilirsiniz.

İşte o günden birkaç güzel kare...

Ayrıca  www.bloggerlarla70den70e.blogspot.com adresini de artık takibe alarak, tüm gelişmeleri ve etkinlikleri buradan da takip edebilirsiniz. Bunun dışında nerelerden ulaşırız derseniz de;
İnstagram: bloggerlarla7den70e
Daha ne olsun dimi ama... Herkese sonsuz teşekkürler ve tekrar görüşmek dileğiyle... Takipte kalınız ve siz de yayınız olur mu? :)
Sevgiyle,
Şuh-i Fidan


6 comments:

 1. Fidancım, utandırdın beni. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim. Ben de seni tanıdığıma çok sevindim. Etkinliği benden duyduğunu bilmiyordum, ne iyi olmuş paylaşmışım iyi ki. Tekrar görüşürüz inşallah. Sevgiler...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evet instagram sağ olsun valla Özge 'cim... Akşam serviste giderken bir kurcalayım telefonu dedim, senin paylaşımı da görünce hemen ben de katılım maili attım. Kısmet oldu, sizlerle de canlı olarak tanışmış oldum ve tanıdığıma da ayrıca çok memnun oldum. Yazdıklarımda da naçizane sizlerden bahsettim ama mutlu olduysan ne mutlu bana... İnşallah yeniden görüşürüz. Ben kahvede ısrarcıyım hala davetim geçerli :) Sevgiler....

   Delete
 2. Süpersin canım iyi ki özge paylasmis sende iyi ki gelmissin. Tüm güzel sözlerin ve yazın için teşekkür ederim.
  Yeniden görüşmek dileğiyle Sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sevil Abla gerçekten de iyi ki gelmişim, iyi ki sizleri tanımışım ve iyi ki de böyle bir etkinlik düzenlemişsiniz. Asıl ben sizlere çok ama çok teşekkür ederim. En kısa zamanda yineleyin tekrar görüşelim inşallah... :) Kocaman öpüyorum, sevgiler....

   Delete
 3. Çok güzel bir etkinlikti gerçekten , konuşma imkanımız olmadı o kalabalıkta ama fotoğrafınızı görünce aaa onu ben çekmiştim dedim Özge ile olanı :)

  Bu kadar çok kalabalık blogger etkinliğine ilk defa katıldım ve gerçekten çok keyifliydi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kesinlikle katılıyorum gerçekten çok keyifli, dolu dolu ve eğlenceli bir etkinlikti Burcu Hanım.
   Ne güzel ayrıca sizin elinizden çıkan karede yer almak. Çok memnun oldum tanıştığımıza ve dediğiniz gibi kalabalık bir etkinlik olunca konuşmaya fırsat olmadı ama inşallah bir dahaki sefere sizi de yakından tanıma fırsatım olur. Sevgilerimle...

   Delete