Wednesday, 16 July 2014

Işıl'ın Baby Shower'ını da yaptıkkk !!! Sana Layık Değil Ama Bu Pastada Benden :):):)

Evetttt....
Bu anlatılması ve tariflenmesi biraz zor ve bu yüzden de kelimeleri bir araya toplayarak bir cümleye dönüştürmek açısından daha da zor bir yazı oldu benim için. Tanıştığımızda ilk ortak noktamız fotoğrafa olan ilgimiz ve fotoğraf makinalarımızdı. İlk buluşma noktamız Atatürk Fen Lisesi'nin bahçesi Yıl Eylül 2010'du. O gün birbirimizin numaralarını aldık ve ara ara görüşmeye başladık. Sonra üzerinden yıllar geçti ve hep yanımda oldu güzel bir bağ kurduk aramızda... Şimdi yazarken de içim bir tuhaf oldu gözlerim doldu ama dost işte böyle bir şeyyy... Sonra fırlattığım düğün çiçeğimi tutan kız ve aynı ad-soyadlı iki adamın eşleri olduk. Yetmedi her geçen gün hep bir arada ve hep bir olduk. Bebeğimi beklerken ki parti fotoğraflarımı çekti, en özeli ve en güzeli de doğum yaparken de yanımda oldu ve doğum fotoğraflarımı da çekti... Ne desem ne yapsam ne olsa en güzel en özel anlarımda yanımdaydı hep özel oldu benim için işte bu kız Işıl oldu :) (Artık aynı familyanın mensubu olduk "DUMAN"lar)...

Aslında daha söylenecek yazılacak ve harcanacak çok kelime ve cümle de var ama bazen en iyi tarif ve anlatım bile duygulara tercüman olamıyor. Yaşadıkların anlattıklarının kifayetine erişemiyor.

...
Şimdi artık sıra bendeydi... Uzunnn zamandan beri düşündüğüm şeyi artık planlayarak yapmak istiyordum. İlk olarak eşi Emre ile konuştuk, çok güzel fikir, çok güzel düşünmüşsün ve sürpriz olsun Işıl'ımıza bir Baby Shower "Bebeğini Beklerken" diye bir parti yapalım dedik. Sürpriz olacak, hep birlikte olunacak ve kutlama olacak. İşte tam da benlik. Derken bunu Sezoş'umuzla (Oğlumun Süt Annesi benim de Süt Oğlumun Annesi) ve Merviş'le ve Elif'le de paylaşarak organize ettik. Yapılacaklar, hazırlanacaklar, süprizler vs. derken Sezoş'la bana Eminönü yolu gözüktü. (Işıl bak böylece sen de tüm detayları öğrenmiş oluyorsun :) ) Süsleme malzemeleri, sürpriz hediyelikler, tabak, bardaklar kısacası bir parti için olmazsa olmazları gün içinde tamamladık.
Sonra da başladı hazırlıklar... O günün kutlama pastası, ev süslemesi, küçük komik balon çubuklar ve organize ev sahibesi olarak bizim evi bir parti evine çevirdik...
İşin en zor ve meşaketli tarafı da pastaydı. Böyle işlerde internetten pasta için acaba nasıl bir şey yapsam diye biraz bakıp araştırdığımda her seferinde tüm pastalar bana çok kolay geliyor. Ancak iş başa düşünce hakikaten çok meşakkatli, sabır gerektiren ve el becerisine dayalı bir iş oluyor. Ama olsun Işıl'cığıma seve seve feda olsun... :)
Derken pandispanyanın yapımı, krema ile sıvanması, iç dolgusunu da hazırlayarak bir gece beklemeye aldım. Ertesi gün de artık şeker hamuru ve süsleme zamanı gelmişti. Şunu da ayrıca anladım ki, şeker hamuru ve sıcak hava hakikaten iyi bir ikili değil. Elli takla atarak sonunda şeker hamuru kaplamalarını ve süslemesini yaptım. Bakın işte ortaya bu pasta çıktı. Umarım sizlerde beğenirsiniz... :):):)


Şimdi de o günden güzel karelere ve organizasyon detaylarına bir bakalım isterseniz ;)


 

Masa ve duvarlarımız süslendi, günün konseptine uygun renklerle bardak, tabak ve peçetelerimiz düzenlendi... Bardaklarımız Arya Nil Bebek konsepti ile donatıldı.

 Biraz animasyon :) Güzel ve esprili çubuk konuşma balonlarımız hazırlandı. Günün anlam ve önemi karikatürize edilerek elden ele dolaştı :)

Hazırlıklara devam :) Kızlar sağolsun :)
Gelen misafirlere dağıtılmak üzere hatıra hediyelikler hazırlandı. Mis gibi menekşe kokulu kolonyaları küçük tıpalı şişelerimize doldurarak üzerlerine de tülleri geçirerek hediyelerimizi de hazırladık.
Ve işte SÜPRİZZZZZ!!!!
Hoş geldin Işıllll :) Biz de seni bekliyorduk...
Baby Shower temalı Işıl'ımızın fotoğraf çekilme anı çerçevesi de itina ile hazırlandı ve kendi de şimdi çerçevede :)
Bu pastada bendennnn :)
 


Şşşşşş Arya Nil Uyuyor...
Ve artık toplanıp Kutlama Zamanı

 Günden Güzel Kareler

Sana layık değil Işıl'cığım ama bu da benden küçük bir hediye. Ne yapsam ne alsam diye düşünürken aklıma birden instagramdan sürekli takipçisi olduğum atolyebalkabagi (Seda Eryıldırım) geldi. Tabi ya dedim, en güzel en anlamlı ve hatırı sayılabilecek bir hediye işte buyurun :) Buradan da sevgili Seda Hanım'a selam olsun, ellerinize sağlık, sevgilerimle :)
Ve işte "Anne-Baba" olmak...

 
Şimdi hayat onlar içinde yeniden başlıyor... Yeniden doğmak gibi, yeni bir nefes almak, canından yeni can var olmak gibi Anne-Baba olmak... Hayata çok daha farklı bakmak, duygu yüküne daha ağır yükler eklemek, gözünün üstüne göz, canına can, hayatına hayat, düzenine düzen, sevgine sevgi katmak ve çok daha ötesini yaşamak gibi....
Allah'ın da izniyle tez zamanda sağlıkla, sıhhatle, mutlulukla, bereketle ve şansı, bahtı güzel kaderiyle Arya Nil Bebeği kucağınıza almak dileğiyle canlarım.... :)
 Özetle;


Sizlerde böyle bir organizasyon düzenlemek isterseniz suhi.fidan@gmail.com adresiyle benimle iletişime geçebilirsiniz...
Sevgiyle kalın...
Şuh-i Fidan

5 comments:

 1. Fidaaan doğumuna iki gün kalmış bir kadını ağlatmaya utanmıyor musun!!!
  İlk tanışmamızı hatırlıyorum da inşallah emre bu tatlı kızı kaçırmaz demiştim, sonra izmirde pasaportta karşılaştığımızda sizi elele görmek çook mutlu etmişti ;)
  İyiki bu emre dumanlar hayatımıza girdi de bizde tanışabildik :))
  Seni çok seviyorum canım dostum :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Işıl'ım canım benim ağlatmak değil ne güzel bir gün geçirmişiz bak moral olsun diye yazayım istedim... Her şey daha güzel olacak, yine ve her zaman hep birlikte ve daha kalabalık olacağız inşallah... Ben de seni çok seviyorum Bitanem benim... Kocaman öpüldünüz...

   Delete
 2. Çok özel bir dostluk için Fidan çok güzel hazırlanmışsın:) Her şey harika görünüyor. Bayıldım

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkür ederim canım benim. Sen iste sana da en güzelini yaparım. Öpüyorum çokkk...

   Delete
 3. The primary objective of the SVM algorithm is to discover a line or side that separates data of various classes with the biggest margin. As such, the algorithm finds the optimum linear choice boundary or hyperplane that linearly separates data. The kernel SVM method is a method of mapping and classifying data which may otherwise be tough to differentiate apart} linearly into high-dimensional options. Recent studies that detect spam include CNN-based filtering with deep learning [30–32]. Spam filtering based mostly on sentimental navbar.org evaluation utilizing SentiWordNet has also been proposed . Various other spam filtering strategies are discussed in educational literature, such as similarity-based corpus and Wikipedia link-based spam filtering .

  ReplyDelete