Tuesday, 7 April 2015

Joker Baby Dev Mağazalar Altunizade Anne Blogger Etkinliği

Uzunca ama uzunnncaaa bir aradan sonra herkese kocaman "MERHABALAR",

Biliyorum çok ara verdim ama inanın elimde olmayan sebeplerden ötürü. Hatırlarsanız geçen sefer izine çıktığım dönemde de yapmak istediklerimin önüne bir sürü engel çıkmış ve havada askıda kalmış bir çok projem ve işlerimde yarıda kalmıştı. Ama bu seferki aslında çok tatlı ve güzel bir sebep oldu. Az çok bu yazıdan ve ilerleyen dönemlerden de tahmin edeceğiniz ve beraber geçireceğimiz başka bir dönemi daha başlattı benim için. 

Şimdi gelelim bu güzel etkinliğe, Sevgili Arkadaşım Cem Karakuş aracılığıyla Joker'in Altunizade'de yeni açılacak olan dev mağaza haberi ve sonrasında Cesur Doruk Bey'in (biradambirbebek) davetiyle daha mağaza basın lansmanı yapılmadan bizler için bu dev mağazanın içinde ayrılmış olan bir katta tüm anne-bebek bloggerlarla bir araya gelme şansına sahip oldum. 


Ardından bu kadarını beklemediğim ve inanın abartmadığım bir ilgi ve karşılama ve içinde beklediğinizden öte bir mağaza ile karşılaştım. Neymiş bu kadar beğeni ve ilgi uyandıran şey derseniz de; gelin size o anı ve günü şöyle bir özetleyim;

Mağazadan içeri girer girmez, mağazanın kendi sıcak ve gülen yüzlü personellerinin yol göstermesiyle bize ayrılan kattaki davet alanına yönlendirildim. Ardından Sevgili Cem ve Cesur ile buluştum ve etkinliğin detaylarını ve başka etkinlikler üzerine muhabbetimizi sürdürdük. Yavaş yavaş gelen ve sonra sayısı 20'ye yaklaşan ve aşan diğer blogger anneler ile tanışma ve bir arada olma şansını yakaladım. Zaten çoğu hepimizin bildiği ve sosyal medya üzerinden takip ettiğimiz blogger annelerdi. (Lega Bebe- Sevgili Gamze Malkoç, Bebeim Geliyor- Esra Ertuğrul, Doula Anne Esra-Esra Erkut Demiröz, ve daha bir çok blogger arkadaş)

İlk olarak sevgili Aslı Gönül Hanım (Joker Pazarlama Müdürü) yeni açılacak olan Altunizade mağazasının tüm katlarını bizimle beraber gezerek, yeni çıkan ürünlerini, bu mağazanın diğerlerinden farkını, Joker'deki gelişimleri, mağazanın içindeki her bir konsept köşeyi ve ürünleri deneyebileceğimiz bir çok platformu ve çok daha fazla şeyi bizimle birlikte dolaşarak paylaştı.

Bana soracak olursanız, bir oğlum var ve çok fazla çocuğu olan da tanıdığım var, sanırım İstanbul ve İzmir sınırları içerisinde girip çıkmadığım bebeci, bebek mağazası, marketleşmiş mağazalar, bir çok isim altında içinde her şeyi barındıran devası mağazaların hepsini dolaşmış biri olarak ve abartmadan söylüyorum ki, bu Joker ve diğer Joker Mağazaları inanın gördüklerimden ve deneyimlediklerimden hem kapasite hem de ürün çeşidi olarak tamamen farklı. Nesi seni bu kadar cezbetti ve nedir bu farklılıklar derseniz de; işte buyurun:
1. +2/+3 yaş aralığında oyun - oyuncak bulmak inanın birçok mağazada çok zor. Çoğunda çıngıraklar, peluş oyuncaklar vs. bir sürü oyuncak dolu. Eğitici-öğretici aktivite kitabı yada oyunu arıyorsunuz sizleri hemen ünlü büyük kitapçılara yönlendiriyorlar... Orada da bir dünya derdinizi anlatıp, sizi anlayacak birilerini bulmaya çalışıyorsunuz, sonrada nereden bulaştım ben bu işe deyip hayıflanıp, adeta internet gezgini ve araştırmacısı anne kesilip, sanal ortamlardan bu işlere bulaşıyorsunuz. Uzun zamandır aradığım ve bulunca çok şaşırdığım oyunların istisnasız hepsini burada buldum ve hemen fırsatı değerlendirip aldım. Sizlerde DJECO'nun birçok ürününe bu mağazalardan ulaşabilirsiniz.

2. Oldukça geniş ürün yelpazesi. Hemen hemen birçok bebek mağazası en çok ve en geniş ürün yelpazesinin kendisinde olduğunu iddia eder. Ama siz raflarda arar arar durursunuz almak istediğiniz bir ve birkaç ürünü. Sorduğunuzda da o ürün stoklarımızda bitti, artık gelmiyor, bu ay çok talep gördü elimizde kalmadı, firmadan geri dönüş alamıyoruz, vs vs birçok gerekçe duyarsanız sorduğunuz ve aradığınız ürün için. İşte tam olarak diyebilirim ki, bu derde de SON. Stok kontrollü, güler yüzlü ve yardımcı bir personel ve ürün tedarik zinciri ve yönetimi ile de bu sıkıntılardan tüm Joker'lerde artık kurtulabilirsiniz diyorum.
3.Almak istediğiniz ürün ne ise, ayırım gözetmeksizin, ister süt sağma makinesi olsun, ister biberon-emzik olsun isterseniz de bebek arabası olsun. Her ürünü en ince ayrıntısına kadar inceleyip, dokunarak tatmin olabileceğiniz, hatta bebek arabalarında sürüş testleri bile yapabileceğiniz çim,toprak,kaldırım taşı,çakıl taşlı yollarda arabanın nasıl ilerlediğini görebileceğiniz tamamen kullanıcı dostu ve ebeveyn dostu ürün parkurları ile her şeyi deneyimleyerek alma imkanı sunan bir mağaza var artık diyebileceğiz.

                            
4. Elektronik ürün köşesiyle de gene aynı şekilde, buhar makineleri, sterilizasyon makineleri, ateş ölçerler,. vs vs . aklınıza elektronik ne ürün geliyorsa bu kategorideki tüm ürünleri gene bu minvalde görerek ve test ederek alma imkanına da sahip oluyorsunuz.

5. Örnek oda takımları ve sizler için dizayn edilmiş oda tasarımları ile ihtiyaçlarınızı ve kullanım amaç ve şekillerini görerek, sizlere fikir verecek hem kız hem de erkek bebekler için yaratılmış değişik odalarda kendinizi evde hissedebilecek ve o konforu yaşayabileceksiniz.6. Mağazanın Altunizade'deki yeri oldukça kolay hemen hemen herkesin bildiği Capitol Mağazası'nın cadde girişindeki ana kapısının tam karşısında. Ayrıca arabayla giderim, nereye park ederim derdini de şimdiden düşünmeyin derim. Zaten iki katlı kapalı otoparkı da mevcut. :):):)

7. Geniş, ferah ve çok katlı oluşu size hem rahat bir nefes aldırıyor hem de aradığınız ürünü ilgili kategori alanında rahat bir şekilde bulmanızı kolaylaştırıyor. Ama tabii bu 3.000 m2'lik alan içinde kaybolmak serbest :)::)
8. Ayrıca bebeğinizle de gidip alış-veriş yapabilecek bir konforada sahipsiniz burada. Emzirme odası, alt değiştirme odası ve kendinizi rahat ettirip, dinlendireceğiniz 40 m2'lik bir odası da mevcut.

9. Yine farklı kategorilerdeki indirimleri de cabası.... Kazançlı kazanç elde etmek istiyorsanız bence hala şansınız var ve her fiyatta istediğiniz ürün elinizin altında ve bir tık ötenizde :) 

Bunların dışında o gün yaşananlar, bizlere ikram edilenler ve geçirdiğimiz o dolu dolu vakitin içerisine neler sığdırmışız bir bakmak isterseniz, bu videoyu da izleyin derim :)


Ayrıca o günkü tüm paylaşımlardaki hashtagimiz #jokerBabyDevMagazalar ve @jokerbabytr idi. Sosyal paylaşımlardan ben ve diğer arkadaşlarımın da paylaşımlarını buradan görebilirsiniz.

Günün son ve en güzel karesi de hep birlikte iken;Ve tabii ki de günün süprizi, mizanseni ve anısına son olarak da bizlere verilen bu küçük küçük bir kutu kucak dolusu hediyelerle ve güzel anılarla bir daha ve bir daha ve hatta kapılarını aşındıracağımız bir bebek mağazası ile bu etkinlikten ayrılmış olduk :)


Herkese sonsuz sevgilerimle....

Yeni yazılarımla ve artık daha sık sizlerle bir arada olmak dileğiyle...

Şuh-i Fidan

No comments:

Post a Comment