Tuesday, 9 June 2015

Büyük Şef'ten Büyük Kitap Özlem Mekik'le Günümüz Lezzetleri Ziyade Fasıl Lansmanı

Merhabalar,

Çok Sevgili Arkadaşım Funda'nın (arenandfamily) davetiyle Sevgili Şef'im Özlem Mekik'in yeni çıkan kitabı "Günümüz Lezzetleri"nin Lansmanı'na davet edildim. Doğrusu ne yalan söyleyim, bir çırpıda hem haberi duyunca hem de hamilelikle birlikte hayatıma giren rehaveti atmak için hemen tamam, olur gelirim dedim. Çok uzun zaman olmuştu ki, bu sahalardan ve arkadaşlardan uzak kalmış, pek fazla etkinliğe gidememiş ve monoton bir hayata takılıp kalmıştım...

Ama şimdiden söyleyim ki, hiç böyle bir organizasyona gideceğimi, bu kadar eğleneceğimi ve bu rehavetin hiç böyle dağılacağını düşünmemiştim... 

Mekana ilk girişim, kapı girişindeki tag altında bir fotoğraf çektirip, ardından da yapılan röportaj ve koskocaman bir salona açılan kapı ile sıcacık bir ortam... Çoğu daha önceden de tanıdığım arkadaşlarım, büyüklerim ve sevgili dostlarım...

                                

Açıkçası nasıl geçeceğini bilemediğim ama mekan ve dekorasyonda da anladığım kadarıyla şimdiye kadar eşlik etmediğim çok farklı bir geceye ve yemeğe ve tüm bu şartları ve ortamı hazırlayan Sevgili Şefim Özlem Mekik'le bu denli yakın olmayı hiç düşünmemiştim.

                                

Peki gelelim gecenin özetine ve yaşananlara...Ünlü şef, televizyon programcısı, yemek yazarı ve başarılı iş  kadını Özlem Mekik, bir başarıya daha imza atarak ilk kitabı olan 'Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri' okuyucuları ve sevenleri ile buluşturdu. Alfa Yayınları tarafından yayınlanan ve Mekik'in mutfağından çıkan birbirinden özel 68 tarifin yer aldığı kitap, raflardaki yerini aldı ve önce bizim evlerimizde de :)

'Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri' kitap lansmanı, Özlem Mekik'in sahibi olduğu, İstanbul gece hayatının ünlü mekanı Ziyade Fasıl'da gerçekleştirildi. 200 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı gecenin sunuculuğunu ünlü şovmen Okan Karacan yaptı. Dergi, gazete televizyon ve sosyal medyanın tanınan yüzlerinin ağırlandığı geceye, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve eşi  de katıldı.

Lansman, Özlem Mekik'in teşekkür konuşmasıyla başladı. 1980-1986 yılları arasında geniş bir hayran kitlesi oluşturmuş ünlü Hollywood dizisi Kara Şimşek'in, sahibi ile konuşan ve akıllı otomobili "Kitt" Özlem Mekik'le sohbeti misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. Gece, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın anlamlı konuşmasıyla ve Özlem Mekik’in kitabını ve yemek yapmaya olan aşkını anlatmasıyla devam etti. Hayatını lezzet üzerine kuran, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle damak tadını bir araya getirdiği Özlem Mekik'in aşkla yaptığı tariflerin yer aldığı "Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabı Özlem Mekik'in imzasıyla birlikte davetlilere Alfa Kitap tarafından hediye edildi.

Ziyade Fasıl'ın eğlence dünyasına yön veren Roman Show, Davul Show, Koro Show, Zeybek Dans gösterileri davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.  Misafirler için; Ziyade Fasıl'ın nefis mutfağından, lezzetleri misafirlerden tam puan alan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma sunuldu. Special İrmik Helvası ve Hünkar Beğendi en beğenilen tatlar arasında yerini aldı. Masalarda yer alan ve Özlem Mekik'in kitabının kapağından yapılan orjinal hatıra kitap kapaklarına davetliler tarafından imzalanarak, iyi dilekler ve tebrikler yazıldı.

Özlem Mekik'in ismi ve imzasını taşıyan kep ve önlüklerin hediye edildiği gecede, misafirlerden bir kısım sahneye alınarak koro show yapıldı. Bu muhteşem gecenin unutulmaz anları Uba foto tarafından ölümsüzleştirildi ve tek tek misafirlere servis edildi.

"Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabının tanıtım gecesi sonunda, sponsorlar tarafından davetlilere günün hatırası özel armağanlar sunuldu. Lansman gecesinin hediye ve sunum sponsorları;  Home Sweet Home, Alfa kitap, Uba Foto, Bizim yağ, Atamer tekstil, Konfeti Gold, Altınbaşak Mutfak eşyaları, Lava, Sihirli Spatula, Modalı Gıda, Çiçeğim Çiçekçilik, Harf Ajans, Dna Chiefs, Golf Maraşım Dondurma, Gurupinox bıçakları, Ziyade Fasıl, Hollywood produksiyon, Onka medya idi.

Şimdi de gelelim geceden kalan güzel fotoğraf ve eğlenceli dakikalara...

Sevgili Şefim Özlem Mekik'le birlikte...

 Gecenin en güzel anları... Okan Karacan ve Özlem Mekik'le Güzel Dakikalar...

 Gecenin Sponsorları


Özlem Mekik'le Günümüz Lezzetleri 

Bu vesileyle son olarak, gecede emeği geçen herkese, daveti için Sevgili Funda'ya, gönlünü, cennetini, mekanını açan, güler yüzüyle kalplerimizi şenlendiren, cani gönülden sımsıcak sarılan ve bu güzel geceyle günümüze renk katan Sevgili Şefim Özlem Mekik'e de hem kitabı hem de o gece anlattığı gibi olan yaşamıyla ve başarılarıyla dolu nice nice daha günler görmesini ve her daim mutluluğunun ve isteklerinin gerçekleşmesini diler, tekrar teşekkürü kendisine bir borç bilirim.

Sevgilerimle...
Şuh-i Fidan

2 comments:

  1. cnm çok güzel bir etkinlik olmuş gerçekten Sevgiler Lezzet Tramvayı

    ReplyDelete
    Replies
    1. Bence de harika bir etkinlikti Ablacım, emeği geçen herkesin ellerine kollarına sağlık gerçekten. Sevgiler...

      Delete