Tuesday, 27 September 2016

"MAMAPED" Artık Sizlerle Buluşuyor... Yeni Tescilli Markam ve Patentli Ürünüm ile Hizmetinizdeyiz....

Merhabalar,

Uzunca bir aradan sonra güzel işlerin ve bu işler için harcadığım zaman ve emeğin karşılığını almaya yaklaşan vakitle birlikte sizlere yeniden "merhaba" demek istedim.

Güzel ve küçük bir araydı bu ama artık son hız ve daha sık birlikte olma vesilesini yaratacak bir çabaya dönüştü bu aranın sonu.

Bir fikrim vardı, üzerinde çokça düşündüm, yazdım,çizdim, ürettim,ürettirdim, kendim tasarladım, denedim, kullandım, çokça emek ve çaba sarf ettim ve tüm çocuklarımız ve bebeklerimiz için güzel bir ürün ortaya çıkardım. Ve istedim ki, sahipsiz kalmasın, koruma altına alınsın, herkes kullansın ve kullandıkça hem bebek ve çocuklar hem de aileler mutlu olsun.

Sonra dedim ki, bu ürün var ama buna yakışan bir adı da olsun ve

 olsun dedim. Neden bu isim, mama bebek ve çocuklarda önce yemek sonra anneyi çağrıştırıyor. Ped, tek kullanımlık yada kullan-at ürünleri çağrıştırıyor. O zaman bu isimde bebek ve çocuk sağlığı ve hijyeni için üretilen bu ürün ve ürünleri çağrıştırsın istedim. Böylece 3. bir çocuğum daha oldu :):):)
Peki bu fikir ve ürün nasıl çıktı ortaya?


Bebekler ve çocuklar tartışmasız her birimizin en kıymetlileri ve vazgeçilmezlerimiz öyle değil mi?. Hele ki anne-baba olduktan sonra onlar için yapamayacağız hiçbir şey yok değil mi? Hep bu hislerle dolup taşıyor ve neredeyse onları pamuklara sarmalayıp taşıyoruz. En göze batmayacak şeyleri bile bazen toz zannedip, onlar için her şeyi ince eleyip sık dokuyoruz. Çok daha fazla hassas olup, titiz davranıyor ve elimizden geldiğince sağlıkları için her şeye dikkat ediyoruz öyle değil mi?.

Fakat bizler bu kadar hassasken, her yerde ve koşullarda karşımıza çeşitli sorunlarda çıkmıyor değil. İşte benimde başıma sıkça gelen, karşılaştığım sorunların en büyüğünden biriydi şu sosyal mecralarda karşımıza çıkan “mama sandalyeleri”….

Çoğu kez hep şunları duydum oğlumdan ve sonralarında baş edemez oldum bu problemle… Eminim, hepimizin sıklıkla karşılaştığı şeylerdir şu cümleler?

-          Anneeee bu mama sandalyesi çok kirli silsene, üzeri tozlanmış….

-          Anneeee birisi bu mama sandalyesini çok kirli bırakmış baksana ne yemiş…

Yada siz içgüdüsel olarak her seferinde karşılaştığınız tabloyu şu şekilde özetleyebilirsin bana herhalde…

-          Garson Bey bir kolonyalı mendil alabilir miyim?

Sonrası; sizin bile bakmaya cesaret edemeyeceğiniz işte o kirli, tozlu, hijyenden uzak, sağlık açısından büyük tehdit içeren, gözle göremeyeceğiniz belki de zilyon tane bakteri ve mikrobu da içinde barındıran, yemek artıklarının bile yapıştığı ve içinizi kaldıran mendiller…

Üzgünüm ama bu işin maalesef tabiatı buna dönmüş durumda… Sizin evlerinizde gözünüzden sakınıp sakladığınız, organik yemekler pişirip yedirdiğiniz, organik temizleyiciler kullandığınız,  ortam şartlarının ve koşullarının hijyenine son derece önem verdiğiniz ortamlardan bebeklerinizi ve çocuklarınızı dışarı çıkarttığınızda karşılaştığınız manzara bu dediklerimden pek de farklı değil…

Genelde yapılan; bebek ve çocuk hijyen ve sağlığı göz ardı edilerek, umumi kullanıma açık alanlardaki masaların silindiği bezlerle, bebek ve çocukların mama sandalyelerinin temizlenmesi, bebek ve çocuk sağlığına uygun hijyen sağlayıcı temizlik maddelerinin kullanılmaması, her kullanımdan sonra maalesef bu mama sandalyelerinin temizlenmemesi ve dış alan faktörleri (toz, kir,…) başlıca ciddi risk içeren kriterler arasında bebek ve çocuk sağlığı için…

Peki ne idi "ÇÖZÜM"?

Çözüm önerin ne diyeceksiniz?, şimdiden o sesleri duyar gibi oldum, işte bunun için sizleri kendimin tasarladığı, üretimini yaptırdığı son derece sağlıklı, bebek ve çocuklar için kişiye özel, istenilen baskı ve içerik kalitesinde, en önemlisi her mama sandalyesi tipine uygun, ekonomik, dünyada ve ülkemizde bir ilk, çevre dostu, aile dostu, kullanıcı dostu, tamamen hijyen sağlayıcı malzemelerden üretilmiş, pratik, ister evde bir çok defa ve ister dış ortamlarda tek kullanımlık olmak üzere ve hatta bebek-çocuklar için eğitici-öğretici aktiviteleri de içeren bu mama sandalyesi örtü/kılıflarını geliştirdim ve sizlerle de bu ürünümü tanıştırmak için sabırsızlanıyorum. 4 Ekim 2016'da yapacağım lansman sonrasında daha detaylı bilgiye www.mamaped.com sayfamdan ve buradan ulaşabilirsiniz.***Fotoğrafların tüm hakkı saklıdır.

 Şimdilik,

Sevgi ve Saygılarımla,

Fidan DUMAN

Bir Anne, Bir Blogger, Bir Girişimci, Bir Mühendis ve kısacası Bir Dost yada Arkadaşınız….

3 comments:

 1. Bitanem hayırlı, uğurlu olsun. Ne kadar güzel bir adım atmışsın. Rabbim muaffak eylesin inşallah.

  ReplyDelete
  Replies
  1. İlknur'cum canım arkadaşım çok teşekkür ederim. Amin inşallah... Sevgilerimle :) :) :)

   Delete
 2. Güzel bir ürün olmuş. Umarım hedef kitlenize hitap eden bir ürün olur. Bol satışlar!

  ReplyDelete