Hakkımda
12 Ağustos 1984 tarihinde İzmir’de annemin gittiği bir gece öncesindeki bir tanıdık düğününden gece yarısı gelip sancılarının başlamasıyla bu gecenin sabahında doğmuşum. Artık siz nasıl değerlendirirseniz… Anladığınız üzere bu tarafta şenlik var diye çıkıp gelmişim. 

Geldiğimde babama şans getirip yeni bir iş vesilesi olmuşum. Ama bu beraberinde bizim aileye babanın dışarıda çalışmasıyla, annenin evde hem de dışarıda çalışıp, hem ana hem baba olmasıyla uzun ayrılıkları ve evliliklerinin de annemin deyimiyle kaç senelik evlisiniz demelerine cevaben;

 “Net mi Brüt mü?” 

hikayesine dönüştürmüş. :):):)

İlkokulu, ortaokulu yine aynı şehirde ve liseyi İzmir Kız Lisesini İzmir’de bitirdim. Sonrasında Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirip bir rüzgarla İstanbul'a babacığımın yanına geldim.

İTÜ’de de Yüksek Lisansımı Yapı İşletmesinde bitirdikten sonra bana açılan bir şans kapısından içeri girdim ve türlü yollardan geçtikten sonra bana en yakın ilk kapıya geri döndüm. Bu arada aradığım aşkı buldum, evlendim ve iki de çocuk sahibi oldum. 

Bana tutulan ışıkla da hayatımı çektiğim fotoğraf kareleri, yağlı boya resimlerimle,organizasyon işleriyle taçlandırdım, mutfağımla tatlandırdım tabi ki de çalışmaya devam ettim. 

Kısacası;Bir İnşaat Yüksek Mühendisi, Bir Amatör Fotoğrafçı, Bir Amatör Ressam, Bir Organizasyoncu, Bir Anne, Bir Aşçı, Bir Emekçi ve şimdilerde de hayatını iki çocukla Hindistan Mumbai'de idame ettirmeye çalışan bir kocanın aynı şirkette çalışan karısı olarak geçiyorum. :):):)

Ve bunların üzerine hayata yazı yazıyorum…

Sevgiler,
Fidan DUMAN

No comments:

Post a Comment